Wniosek może złożyć nie tylko dłużnik, lecz także wierzyciel osobisty dłużnika i inne podmioty wskazane w ustawie. W postanowieniu o otwarciu postępowania sanacyjnego, sąd wyznacza zarządcę oraz ewentualnie orzeka o pozostawieniu dłużnikowi zarządu własnym majątkiem w granicach zwykłego zarządu.

Do niezbędnych elementów wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego należą w szczególności:

A ) wstępny plan restrukturyzacyjny,

B) spis wierzytelności,

C) dokładny opis przyczyn problemów finansowych przedsiębiorcy.

Po otwarciu postępowania sanacyjnego dotychczasowy majątek dłużnika staje się masą sanacyjną i korzysta z pełnej ochrony przed egzekucją komorniczą. Pieczę nad właściwym zabezpieczeniem masy sanacyjnej sprawuje zarządca, który równocześnie staje się stroną wszelkich postępowań dotyczących majątku wchodzącego w skład masy sanacyjnej.

W ramach postępowania sanacyjnego nasza Kancelaria sporządza wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego zarówno dla dłużników, jak i dla wierzycieli. Na zlecenie wierzyciela poddajemy również analizie czynności prawne, których stroną jest nasz klient, pod kątem ich bezskuteczności w stosunku do masy sanacyjnej i ustanowione na jego rzecz zabezpieczenia.

Potrzebujesz pomocy
w tej sprawie?

Masz pytania prawne, potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu skomplikowanej sprawy lub chcesz zabezpieczyć swoje interesy? Nasza kancelaria prawna oferuje kompleksową pomoc dostosowaną do Twoich potrzeb – od doradztwa po reprezentację przed sądami i urzędami. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać profesjonalną analizę Twojej sytuacji i zaprojektować skuteczną strategię działania. Jesteśmy tutaj, aby zadbać o Twoje prawa i osiągnąć najlepsze możliwe rozwiązanie!

Umów
wizytę