W ramach tej procedury podmiot zagrożony niewypłacalnością składa do sądu restrukturyzacyjnego wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Po pozytywnym rozpoznaniu tego wniosku i wyznaczeniu przez sąd nadzorcy sądowego, nadzorca sporządza spis wierzytelności i odrębnie wierzytelności spornych. Następnie, wierzyciele mogą składać zastrzeżenia do spisu wierzytelności, po których następuje zwołanie przez sąd zgromadzenia wierzycieli, na którym następuje głosowanie nad układem. Jeśli układ zostanie zawarty, podlega jeszcze zatwierdzeniu przez sąd. Jeżeli dojdzie do prawomocnego zatwierdzenia układu, nadzorca sądowy obejmuje funkcję nadzorcy wykonania układu.

Nasza Kancelaria udziela wierzycielom kompleksowego wsparcia, także w tym trybie postępowania. W czasie trwania tego postępowania ani dłużnik, ani zarządca nie mogą spełniać wierzytelności objętych z mocy prawa przyjętym układem. Co istotne, przyspieszone postępowanie układowe nie obejmuje procedury pozwalającej na zgłoszenie wierzytelności. Jeżeli konkretna wierzytelność nie znalazła się w spisie wierzytelności, wierzyciel ma prawo zgłosić sprzeciw co do jego treści. Nasza Kancelaria oferuje swoją pomoc w przygotowaniu tego środka zaskarżenia oraz innych pism procesowych, których sporządzenie może okazać się konieczne w ramach przyspieszonego postępowania układowego.

Potrzebujesz pomocy
w tej sprawie?

Masz pytania prawne, potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu skomplikowanej sprawy lub chcesz zabezpieczyć swoje interesy? Nasza kancelaria prawna oferuje kompleksową pomoc dostosowaną do Twoich potrzeb – od doradztwa po reprezentację przed sądami i urzędami. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać profesjonalną analizę Twojej sytuacji i zaprojektować skuteczną strategię działania. Jesteśmy tutaj, aby zadbać o Twoje prawa i osiągnąć najlepsze możliwe rozwiązanie!

Umów
wizytę